تبلیغات
بازاریابی شبکه ای net work marketing - جادوی کار پاره وقت3

جادوی کار پاره وقت3

نویسنده :گروه دوستان
تاریخ:پنجشنبه 5 دی 1392-02:41 ب.ظ

ادامه کتاب جادوی کار پاره وقت

جادوی کار پاره وقت

اثری به یاد ماندنی از

جیم ران (Jim Rohn):


رآن در این کتاب - جادوی کار پاره‌وقت- ۱۲ اصل ارایه می‌دهد. این ۱۲ اصل کدامند. ۱۲ اصل «جیم رآن» به شرح زیر است
:
۱) یافتن یک فرصت کاری
۲) سود بردن، بهتر از مزد گرفتن است
۳) جادوی کار پاره‌وقت
۴) تنظیم بادبان
۵) قانون نسبت‌ها
۶) قانون کاشت و برداشت
۷) پرورش مهارت‌ها
۸) بیایید با هم کار کنیم
۹) ارتباط، معرفی و تمجید

10-سزاواری در برابر نیازمندی:

     در این جا می خواهم راجع به کار کردن باانسان های سزاوار و شایسته، و نه محتاج و نیازمند، صحبت کنم. شما باید همانند زندگی عمل کنید و به شایستگی ها پاسخ دهید، نه به نیازمندی ها. زندگی در ازای کاشتن، اجازه ی برداشت را می دهد. هر چقدر که بکاری، می توانی درو کنی! پس ما هم باید همانند زندگی رفتار کنیم. به افرادی پاسخ دهیم که شایستگی دارند، کاشته اند و قدم نخسترا برداشته اند.خداوند نیز می گوید: ((اگر برای من قدمی برداری، من هم برای تو قدمی بر می دارم.)) این یک شرط اساسی ست. ((از تو حرکت، از خدا برکت!)). پس باید یاد بگیریم با افراد شایسته کار کنیم، نه با افراد نیازمند. اما قدم بعدی آن است که به افراد پیرامون خود یاد دهید که چگونه می توانند شایستگی وقت، توجه و حتا تماس تلفنی شما را داشته باشند. به آنها بگویید اگر شما یک قدم بردارید، من دو قدم برای شما بر می دارم.اما اگر قدمی برندارید، از من هم توقعی نداشته باشید! فکر می کنم کاملا موضوع را درک کرده باشید. اگر تلاش کنید، من نیز تلاش می کنم. اگر با من تماس بگیرید، من نیز جواب تماس شما را خواهم داد. پس به اطرافیانتان بیاموزانید که چونه می توانند شایستگی دریافت توجه و صرف وقت از طرف شما را داشته باشند.

مطلب دیگر آنکه به جای کار فردی، گروهی کار کنید. زیرا 80% از مردم، فقط 20% کارها را انجام می دهند. پس 20%  از مردم، به طور فردی کار می کنند. در نتیجه، شما با کار گروهی، می توانید 80% از کارهای باقی مانده را انجام دهید! به یاد داشته باشید که گروه، هر چه قدرتمندتر باشد، ستیزه جویی در آن کمتر خواهد بود!

نکته مهم دیگری که لازم است به آن اشاره کنم، آن است که شما به عنوان یک حمایت کننده باید یاد بگیرید که سایر افراد را حمایت کنید، نه این که بار آن ها را به دوش بکشید. این دو مقوله، کاملا متفاوت اند؛ زیرا شما می توانید 1000 نفر را حمایت کنید، ولی نمی توانید سه نفر روی پشت خود حمل کنید! من مطمئن هستم که همه شما قبلا چنین تجربه ای را داشته اید که بعضی از مردم سعی دارند از شما سواری بگیرند و این جاست که باید برای آن ها از عبارت ((پیاده شو!)) استفاده کرد. نوزادان وقتی به دنیا می آیند، قرار نیست که همیشه دیگران آن ها را بغل کنند. یک روزی باید استفاده از پاها را یاد بگیرند؛ حتا اگر زمین بخورند، باز هم بای تلاش کنند. در تمام طول زندگی، نمی توان چهار دست و پا حرکت کرد. پس به یاد داشته باشید که امکان ندارد در تمام طول زندگی، دیگران ما را حمل کنند. من زمانی سعی می کردم، همه چیز را تغییر دهم! اما از درخت گلابی نمی توان انتظار میوه ی سیب را داشت. شما می توانید سیب ها را از درخت گلابی آویزان کنید؛ ولی این مسئله کمکی به شما نمی کند. حتا اگر روی درخت گلابی تابلو بزنید که این درخت سیب است، باز هم در فصل خودش، میوه ی گلابی می دهد! چیزی که من یاد گرفتم این بود که کسی نمی تواند کس دیگری را تغییر دهد؛ بلکه این خود انسان ها هستند که اگر بخواهند، می توانند در خود تغییر ایجاد نمایند!                 

11-مهارت های شما، آینده تان را رقم می زند!

     سرمایه در تجارت، چندان اهمیت ندارد. این پول نیست که آینده را برای شما به ارمغان می آورد؛ بلکه این مهارت های شماست که آینده تان را رقم می زند. اگر پول داشته باشید ولی مهارت کافی نداشته باشید، باز هم فقیر هستید! اگر پول داشته باشید ولی میل به پیشرفت نداشته باشید، معلوم نیست در کجا سیر می کنید! اگر پول داشته باشید ولی شجاعت نداشته باشید، یک ورشکسته ی کامل به حساب می آیید! چیزی که همه ما به آن نیاز داریم، پول کم و شجاعت زیاد است. من به خاطر مردم کار می کنم. وقتی به گذشته برمی گرم، کی بینم که پول برای ام اهمیتی نداشت و فقط در جذب افراد داشتم. چیزی که برای من اهمیت داشت، ابتکار، رغبت و کوشایی افراد بود.

سرمایه گذاری با پول زیاد، برای من خنده آور است! اما من می توانم به شما نشان دهم که چگونه می توان با یک دلار سرمایه و کمی میل به پیشرفت، ثروتمند شد! بگذارید یکی از داستان های سال های فعالیت ام را بگویم. روزی برای جذب فرد جدیدی، به جلسه ای رفتم. او به من گفت: ((متاسفانه من پول ندارم!)) به او گفتم: ((چه خوب! اتفاقا چون پول نداری، بیش از شش ماه است که دارم دنبال تو می گردم!)) می دانی چرا دنبال او می گشتم؟ چون می دانستم که می توانم به او راه و رسم ثروتمند شدن را نشان دهم! شما با شرایط مالی مشخص، می توانید خرید و فروش کنید و موفقیت کسب نمایید، به شرط آن که میل به پیشرفت داشته باشید؛ زیرا این یکی از قوانین اصلی و داد ستد است. اما اگر میل به پیشرفت نداشته باشید، تعلیمات ما می تواند کاری برای شما بند و نه پول. من میتوانم به شما نشان دهم که چگونه می توان با یک دلار سرمایه و کمی میل به پیشرفت، ثروتمند شد! ولی حتا اگر یک دلار هم نداشته باشید، باز هم می توانم طریقه ثروتمند شدن را به شما نشان دهم؛ چرا که شما می توانید از قانون خرید و فروش استفاده کنید.

اگر کسی بگوید: ((من زمانی وارد سیستم فروش می شوم که سود کردن تو را ببینم!))، پس احتمالا پی به ارزش جادوی ثروتمند شدن نبرده است! من با درک این موضوع، توانستم در راه ثروتمند شدن، قدم بردارم. من از همان ابتدا، بزرگ منشانه رفتار می کردم، درست مانند ثروتمندان؛ چرا که به مهارت ها، شجاعت، ابتکار، کوشایی، و قابلیت های خود، ایمان و باور داشتم و می دانستم که ثروتمند خواهم شد.     

12-خوب زندگی کنید!

     بالاترین ارزش در زندگی، حساب بانکی، اتومبیل و یا خانه ای که در آن زندگی می کنید، نیست؛ این است که ((خوب زندگی کنید!)). در ترکیبی از تمامی دست آوردهای مان در جذب افراد تازه، ساختن، رشد و کمک به دیگران، به عنوان عضوی از جامعه، کشور و دنیایی که در آن زندگی می کنیم. در این میان، چیزی که اهمیت دارد، آن است که چگونه در تمامی طول عمر، خوب زندگی کنیم! بگذارید فهرست کوتاهی را برای زندگی بهتر، به شما معرفی کنم:

1.((ثمربخشی)): اگر در زندگی، چیزی نیافرینید، رضایت مندی نخواهید داشت.

2.((دوستان خوب)): بهترین سیستم پشتیبان در دنیا برای شما، دوستان خوب هستند. شما باید این مسئله را درکنید.به این موضوع،بی توجه نباشید.دوستان شما، افراد فوق العاده ای  هستند که تقریبا درباره ی شما، همه چیز را می دانند و با این وجود، همچنان به شما علاقه مند هستند.

3.((معنویت)): من نمی گویم که حتما مومن باشید.گر چه من خودم مومن هستم و باور دارم که ما انسان چیزی فراتر از یک حیوان پیشرفته است. باور دارم که ما انسان ها، اشرف مخلوقات هستیم.شما اجباری برای اعتقاد به این باورها، ندارید.اما چیزی که از شما می خواهم، این است: اگر شما نیز ایمان دارید، پس ((بیاموزید!))، ((عمل کنید!)) و ((بیاموزانید!)). هر آن چه که برای تان ارزشمند است  را بیاموزید، عمل کنید و بیاموزانید؛ چرا که پایه و اساس کشور و ملت را می سازد و کمک می کند که در قرن 21، بتوانیم با دیگر ملل به رقابت بپردازیم.

4.((هیچ چیز را نادیده نگیرید!)): این مطلبی بود که والدین ام به من آموزش دادند. هیچ چیز را نباید نادیده گرفت. حتا بازی، موسیقی، تاتر، سینما، چرا که همه ی آن ها درس هایی برای ما به همراه دارند؛ هم چنین شعر و کلمات، زیرا همه ما توسط کلمات بر انگیخه می شویم. این ها بخشی از یک زندگی خوب به شمار می روند. زیرا این موارد، برای همیشه در خدمت شما هستند. اگر خوب زندگی کنید، درآمد خوب، وجهه ی خوب و شخصیتی جذاب، خواهید داشت. پس پدیده هایی که باعث تغذیه روح شما می شوند را نادیده نگیرید.

5.((نیروهای نامرئی)): از انسان ها مراقبت کنید و به آن ها انگیزه دهید، تا آن ها نیز از شما مراقبت کنند و به شما انگیزه دهند.هیچ چیزی قدرتمندتر از این نیرو های نامرئی نیست. قدر ت چیرگی جهان، از نیروهای نامرئی سرچشمه می گیرد. پدری که از خانه بیرون می رود و هر چه دورتر می شود، بوسه ی فرزند خود را روی گونه اش بیشتر احساس می کند، انسان نیرومندی است. هیچ کس نمی تواند اهمیتی که انسانی برای انسان دیگر قایل می شود را لمس کند. به سر بردن با یک دوست در چادری کنار ساحل دریا، بسیار بهتر از به تنهایی در یک عمارت زندگی کردن است. در همه ی عبادت ها نیز آمده است که انسان شریف و پاکدامن، کسی است که برای دیگر انسان ها اهمیت قایل باشد.

6.((از خدا کمک بخواهید!)): همه ما می توانیم از خدا کمک بگیریم. ولی کل صحبت های من، راجع به این بود که خود ما قادر به انجام چه کارهایی هستیم؟ هر کدام از ما رسالتی به عهده داریم. نوع بشر، این فرصت معجزه آسا را در اختیار دارد که بتواند در زندگی هم نوع خود، تحول ایجاد کند و او را از خواب غفلت، بیدار سازد. وقتی مشازمانی را برای دیگران صرف کنید، نام تان در گفته ها و نظرات آنها، بای می ماند. من به خاطر پول، این مطالب را نگفتم. من به خاطر باقی ماندن نامم در نظرات و گفته های مخاطبان ام، این مطالب را بیان کردم. 


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
chocolate
جمعه 14 اردیبهشت 1397 03:37 ب.ظ
Hey there! Someone in my Myspace group shared this site with us so I came to give it
a look. I'm definitely enjoying the information. I'm book-marking and will be tweeting
this to my followers! Superb blog and terrific design and style.
foot problems
شنبه 18 شهریور 1396 09:08 ق.ظ
What i do not realize is if truth be told how you are now not really a lot more well-preferred than you might be
now. You're very intelligent. You know therefore considerably relating to this topic,
made me individually consider it from so many varied angles.
Its like women and men are not involved unless it's something to accomplish with Lady gaga!
Your personal stuffs excellent. All the time take care
of it up!
http://roseleezajdel.hatenablog.com/
دوشنبه 23 مرداد 1396 05:28 ب.ظ
Magnificent goods from you, man. I've understand your stuff previous
to and you are just extremely magnificent. I really like what you've
acquired here, certainly like what you're saying and the way
in which you say it. You make it entertaining and you still take
care of to keep it sensible. I can't wait to read far more from you.
This is actually a great website.
paulaeron.hatenablog.com
جمعه 13 مرداد 1396 09:41 ب.ظ
Remarkable issues here. I'm very satisfied to see your article.
Thank you so much and I'm looking ahead to contact you. Will you please drop me a mail?
home std test
دوشنبه 5 تیر 1396 07:39 ق.ظ
ریشه از خود نوشتن در حالی که ظاهر
شدن دلنشین اصل آیا نه حل و فصل کاملا با من پس از
برخی از زمان. جایی درون
جملات شما قادر به من مؤمن متاسفانه فقط برای while.
من این کردم مشکل خود را با فراز در
منطق و یک ممکن است را سادگی به کمک پر همه کسانی معافیت.
اگر شما در واقع که می توانید انجام من را قطعا تا پایان در
گم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


لینک خبرگزاریهای مفید
پخش زنده تلویزیونی
خبرگزاری،روزنامه بایک کلیک

آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :


Admin Logo
themebox Logo
PageRank Checker