تبلیغات
بازاریابی شبکه ای net work marketing - جادوی کار پاره وقت

جادوی کار پاره وقت

نویسنده :گروه دوستان
تاریخ:پنجشنبه 5 دی 1392-02:52 ب.ظ

جادوی کار پاره وقت

اثری به یاد ماندنی از

جیم ران (Jim Rohn):

 رآن در این کتاب - جادوی کار پاره‌وقت- ۱۲ اصل ارایه می‌دهد. این ۱۲ اصل کدامند. ۱۲ اصل «جیم رآن» به شرح زیر است:

۱) یافتن یک فرصت کاری
۲) سود بردن، بهتر از مزد گرفتن است
۳) جادوی کار پاره‌وقت
۴) تنظیم بادبان
۵) ..............
12) .............
                    بازاریابی شبکه ای نیوشا نیک

این کتاب درسه قسمت خدمتتان ارائه می گردد

جیم ران (Jim Rohn):

اِ.جِیمز ران (E. James Rohn) معروف به جیم ران (Jim Rohn) در مزرعه ای واقع در شهر آیداهو (Idaho) ی ایالات متحده آمریکا به دنیا آمده است.وی دانشجوی انصرافی دانشکده برآن (Brown) واقع در ایالت مینسوتای آمریکاست. او به مدت چهاردهه است که به دیگران آموزش راه بری، رفتار شناسی انسان، ارتباط موثر و موفقیت تجاری می دهد. او تا به حال به صورت مستقیم و غیر مستقیم، چهار میلیون نفر را در سراسر دنیا آموزش داده است. از شاگردان او می توان آنتنی رابینز (Anthony Robins) ، برایان تریسی (Brain Tracy) را نام برد. وی به عنوان یکی از بزرگترین متفکران تاثیر گذار و فیلسوفان تجاری زمانه ی ما شناخته می شود. او به صدها نفر از مدیران عالی رتبه ی بزرگترین شرکت های آمریکایی، آموزش داده است. او در سال 2003 میلادی، به عنوان مربی و عضو افتخاری موزه ی پاوک (Pavek Museum of Broadcasting) مشغول به برگزاری جلسات آموزشی برای کودکان و بزرگسالان بوده است. شرکت وی در ساوت لیک (Southlake) ایالت تگزاس، با نام جیم ران اینترنشنال (Jim Rohn International)، در زمینه های فروش، مدیریت و رشد شخصی، به فعالیت می پردازد و یکی پرطرفدارترین مشاوران موفقیت در آمریکا به حساب می آید. اگرچه وی اکنون 75 سال دارد، ولی همچنان به فعالیت های آموزشی خود در دور دنیا ادامه می دهد. او علاوه بر آمریکا، سمینارها و کارگاه های آموزشی بسیاری در اروپا، آسیا، استرالیا و آفریقا نیز برگزار کرده است. وی در سال 1985 میلادی، از طرف انجمن سخنرانان ملی(National Speakers Association) به عنوان بهترین و حرفه ای ترین سخنران سال، موفق به دریافت جایزه ی CPAE for Excellence) Council of Peers Award) شد. او در سن 31 سالگی با ورود به صنعت بازاررسانی شبکه ای (Network Marketing)، میلیونر شده است و هم اکنون جز 10مربی برگزیده ی این صنعت در دنیا به حساب می آید.

رآن در این کتاب - جادوی کار پاره‌وقت- ۱۲ اصل ارایه می‌دهد. این ۱۲ اصل کدامند. ۱۲ اصل «جیم رآن» به شرح زیر است:
۱) یافتن یک فرصت کاری
۲) سود بردن، بهتر از مزد گرفتن است
۳) جادوی کار پاره‌وقت
۴) تنظیم بادبان
۵) قانون نسبت‌ها
۶) قانون کاشت و برداشت
۷) پرورش مهارت‌ها
۸) بیایید با هم کار کنیم
۹) ارتباط، معرفی و تمجید
۱۰) سزاواری در برابر نیازمندی
۱۱) مهارت‌های شما، آینده‌تان را رقم می‌زند
۱۲) خوب زندگی کنید

 1-یافتن یک فرصت کاری:

      هنگامی که متوجه شدم می توان در ازای کار، درآمد کسب کرد، مهارت های چندانی نداشتم. مثلا می دانستم که چطور می توان شیر گاو را دوشید، اما می دانستم که از این طریق نمی توان پول زیادی به دست آورد. تا این که با بازاررسانی شبکه ای ((Network Marketing)) آشنا شدم. با یک کار پاره وقت، می توانستم پله های ترقی را یکی پس از دیگری، بپیمایم. این سیستم بی اغراق زندگی ام را به طور بنیادین، برای همیشه متحول کرد. در حال حاضر، بزرگترین وظیفه من، در میان گذاشتن چگونگی رشد و موفقیت در بازاررسانی شبکه ای، با مردم سراسر دنیاست. چون فلسفه ای حاکم بر آن است که باعث کار آمدی این سیستم می شود.

      مادرم به من تغذیه و بهداشت درست را آموخت و من از این دانش بهره مند شدم. این دانش، از مادر بزرگ و پدر بزرگم به مادرم انتقال داده شده بود؛ و او نیز به نوبه ی خود، این آموخته ها را به من یاد داد و من نیز آنها را به فرزندانم یاد دادم. بنا به گفته پزشکان، مادرم با استفاده از دانش تغذیه ی صحیح و رعایت اصول بهداشتی و سلامتی، حداقل 20 سال به عمر طبیعی خود افزود. همان طور که مطالعه، توجه و رعایت تغذیه ی مناسب، باعث سالم زندگی کردن می شود، یکی از بهترین ویژگی های سیستمی که شما پیش رو دارید نیز توجه کامل و در گیر شدن با آن است. شما یاد می گیرید و یاد می دهید که چگونه می توان زندگی بهتری داشت. شما می توانید برای فرزندان خود، زندگی بهتری را فراهم کنید. بنابراین داشتن فلسفه شخصی در این زمینه، بسیار مهم است. چیزی که شما به آن باور دارید و شما را در قرن بیست یکم، یاری خواهد کرد. می خواهم چند مورد از فلسفه های شخصی خود را که زندگی مرا برای همیشه تغییر داد بیان کنم.   

2-سود بردن، بهتر از مزد گرفتن:

     نخستین اصل، این است: ((سود بردن، بهتر از مزد گرفتن است)). هنگامی که این مسئله را درک کردم، توانستم ثروتمند شوم. هیچ کس در دبیرستان این مطلب را به من نگفته بود. من یکسال و نیم به دانشگاه رفتم، ولی هیچ گاه سخنی در این مورد نشنیدم. بیست و پنج ساله بودم و هیچ پولی نداشتم.من بی چیز نبودم؛ فقط پول نداشتم! منظور من از  بی چیزی یعنی نداشتن توانایی، مهارت، میل به پیشرفت، انگیزه و همت است.در همین حال که اصل ((سود بردن، بهتر از مزد گرفتن است)) را شنیدم. مطلبی که در پی این اصل می آمد این بود که: ((حقوق گرفتن باعث گذران  زندگی می شود که البته این به نوبه ی خود خوب است؛ ولی سود بردن، باعث ایجاد ثروت می شود و این فوق العاده است)).

      حال مکانیزم فعالیت در این اصل را می بینید: سرمایه زیادی برای شروع این تجارت سود آور لازم نیست. من به بچه ها یاد می دهم که چگونه با 2 دوچرخه ای که دارند، یکی را سوار شوند و دیگری را کرایه دهند. مطلب این است که چه مدت طول می کشد که آنها با این سرمایه کم، سود کنند. آنها تنها با کمی ابتکار، در مسیر ایجاد سود قرار می گیرند. زمانی که خودم شروع به کار کردم، معرفی کننده ی کالایی به نام باندا وایدا ((Banda Vida)) بودم. مربی ام آقای شف ((Shoaff)) به من گفت: می توانی با معجزه کار پاره وقت، فعالیت خود را شروع کنی و دیگر مجبور نیستی تمام وقت کار کنی. من شغلی تمام وقت داشتم و به طور پاره وقت و آن هم به منظور سود بردن، و نه مزد گرفتن کار می کردم. شاید باور نکنید که این، راهی ساده برای ایجاد ثروت باشد! باورتان نمی شود زمانی که برای سود و ثروت کار می کنید و نه برای پرداخت کرایه خانه، صبح را با چه انرژی آغاز می کنید! شما با کار کردن در این سیستم، شانس بزرگی برای ثروتمند شدن دارید. با خودم مرور می کردم که الان شغلی تمام وقت دارم و به طور پاره وقت هم برای ثروتمند شدن فعالیت می کنم. اما زمان زیادی نخواهد گذشت که به طور تمام وقت برای ایجاد ثروت کار خواهم کرد.     

3-جادوی کار پاره وقت:

    نخستین هدف من در آغاز فعالیت، این بود که می خواستم سودی که از کار پاره وقت به دست می آورم، برابر با درآمد حاصل از شغل ثابت ام باشد. این مطلب جادوی کار پاره وقت نامیده می شود. کافی است فقط ده تا پانزده ساعت در هفته برای آن وقت صرف کنید. اگر کارتان را درست انجام دهید و برخی از مهارت ها و تکنیک ها را یاد بگیرید، خیلی طول نخواهد کشید که در آمد حاصل ار کار پاره وقت ((به منظور ثروتمند شدن))، با درآمد حاصل از شغل تمام وقت شما، برابر می شود. با نظر داشتن این هدف، روشی که برای دعوت افراد دارم و  همیشه از آن استفاده می کنم، این گونه است: من یک کار پاره وقت برای ایجاد ثروت پیدا کرده ام که با آن به اندازه شغل تمام وقت ام پول در می آورم.دوست دارید داستان مرا بشنوید؟ این داستان واقعا جالب است!

     هدف دوم من این بود که شغل تمام وقت ام را داشته باشم و ضمنا بتوانم با پاره وقت کار کردن برای ایجاد ثروت، دو برابر پولی را که در شغل ثابت ام در می آورم،کسب کنم. با این هدف، افراد را این گونه دعوت می کنم: من یک کار پاره وقت، با موقعیت منحصربه فرد، برای ایجاد ثروت، پیدا کرده ام و توسط آن، هم اکنون، دو برابر شغل تمام وقت ام، درآمد دارم. دوست دارید داستان مرا بشنوید!

هیچ کسی نمی توانست در برابر این دعوت مقاومت کند و یا حداقل، نگاهی به آن نیاندازد. من در آن زمان بر سر یک دو راهی قرار داشتم. از طرفی به واسطه شغل پاره وقت ام، دو برابر شغل تمام وقت ام پول در می آوردم و از طرفی دیگر این سوال برایم مطرح بود که چرا به سر کار تمام وقت ام نروم. و در نهایت با بی میلی، شغل تمام وقت ام را رها کردم. حالا می توانید هیجان و شوق این که به طور  تمام وقت برای ایجاد ثروت تلاش می کنم را تصور کنید.

بگذارید کار پاره وقت، جادویش را به شما نشان دهد! چیزی که اینجا به چالش کشیده می شود سبک زندگی شماست. در آمد بسیار زیادی لازم نیست تا زندگی شما را به طور اساسی تغییر دهد؛ تنها هزار دلار در آمد بیشتر در ماه کافیست. لزوما پول نیست که زندگی شما را تغییر می دهد، بلکه نحوه ی استفاده ازپولتان است که زندگی را متحول می کند. به همین خاطر، کار پاره وقت، واقعا ارزشمند است چرا که می تواند نحوه و سبک زندگی هر شخصی را تغییر دهد. همین موضوع موجب جذب مشتریان می شود. توجه کنید که اگر این هزار دلار در آمد بیشتر در ماه ناشی از یک شغل تمام وقت بود، کسی به داستان شما گوش نمی کرد! نخستین هرار دلاری که از کار پاره وقت به دست می آورید، زندگی شما را به تغییر وا می دارد؛ و آن موقع است که همه می خواهند داستان شما را بشنوند، چون برای مردم این سوال پیش می آید که شما چه کاری دارید انجام می دهید. این گونه بود که من کار بازاررسانی شبکه ای را آغاز کردم.

4-تنظیم بادبان:

     اتفاقاتی که در زندگی شما روی می دهند، مسیر زندگی شما را تعیین نمی کنند. بلکه این چگونگی برخورد شما با این وقایع است که آینده ی شما را می سازد. همه ما، شبیه به یک قایق بادبانی در وسط دریا هستیم؛ این مسیر وزش باد نیست که مقصد ما را تعیین می کند؛ بلکه این قایق ران و تنظیم بادبان است که مسیر را معین می سازد. بادها برای همه ما، به طور یکسان می وزند: باد مصایب، باد فرصت ها، باد تغییرات! آنها حتی زمانی که قایق ما سر و ته شده است نیز می وزند. اما به خاطر داشته باشید، بادها برای همه ما به طور یکسان می وزند: باد اقتصاد، باد اجتماع، باد سیاست! تفاوت فقط در زمان رسیدن و تنظیمات بادبان قایق شماست، نه بادی که می وزد! موضوعی که اینجا مطرح می شود، یادگیری است. درس از تجربیات، به شما کمک می کند تا هر دفعه بهتر از دفعه ی پیش، بادبان قایق را تنظیم کنید.

 نخستین چیزی که در زندگی مالی تجربه کردم، ورشکستگی بود! و دومین چیزی که می خواستم به دست آورم، ثروت! در این گونه مواقع، عده ای به خود می گویند: ((دیدی! دیگر نمی توانیم برنامه هایمان را عملی کنیم. فلان حزب، قدرت را به دست گرفته و سیاست های اقتصادی دولت، در حال تغییر است.)) بگذارید نکته ای را به شما یاد آور شوم: تغییر و تحول در نحوه زندگی، اساسا به سیاست وابسته نیست. زمانی نگرش من به زندگی تغییر کرد، که با خود گفتم: ((جیم! 6 سال کاری تو گذشت و هیچ اتفاق مهمی در زندگی ات نیافتاد. حالا باید حال و هوای گذشته را عوض کنی و نظم و مقررات جدیدی را برای آینده ات وضع کنی.)) با همین تفکر، زندگی من دگرگون شد. حال فکر می کنید چه کسانی می توانند این گونه متحول شوند؟ جواب خیلی آسان است: ((همه!)) اگر می خواهید تغییر کنید، به شما می گویم که امروز وقتش فرا رسیده است که 2 سال آینده شما، اساسا با 2 سال گذشته ی شما متفاوت شود. تنها کافی است به طور درونی و قلبی، در پی دست یابی به آرزوهایتان باشید. به خاطر داشته باشید که آینده شما، نوشته نشده است و هیچ قانونی برای نرسیدن به آرزوهایتان وجود ندارد؛ پس آینده تان را خودتان تعیین می کنید و این چیزی است که آن را فرصت می نامیم.

 می دانید چرا اغلب مردم هیچ گاه اتفاق مهمی در زندگی شان نمی افتد؟ به خاطر این که هرگز به دنبال دانش ((من چگونه می توانم زندگی کنم؟)) نبوده اند و در این زمینه، در کلاسی شرکت نکرده اند، کتابی نخوانده اند و در سمیناری نرفته اند. اگر باور دارید روالی که برای زندگی خود انتخاب کرده اید، مناسب است و چیز بیشتری از زندگی نمی خواهید، پس انتخاب شما این است و مجبورید از آن احساس رضایت کنید! هر کسی می تواند بر اساس انتخاب خود زندگی کند؛ ولی من به شما می گویم اگر بخواهید، می توانید دو سال آینده را کاملا متفاوت از دو سال گذشته بسازید. فقط کافی است مواردی را در زندگی خود به کار ببندید. اگر مانند انسان های تاثیرگذار، به مسائل توجه نکنیم، شنونده ی خوبی نباشیم و دشواری فرصت هارا نپذیریم، مطمئن باشید که در 10 سال آینده نیز مانند 10 سال گذشته، بعد از شب، روز؛ و بعد از پاییز، زمستان فرا می رسد؛ و چیزی تغیییر نخواهد کرد! شانس و فرصت، همواره با دشواری عجین است؛ هر چند، گاهی فرصت ها بیشتر از دشواری ها و گاهی دشواری ها بیشتر از فرصت ها به نظر می رسند! ولی مجموع این ترکیب، تغییری نخواهد کرد. فکر نکنید برای ایجاد تحول بی تجربه و خام هستید. هنگامی که این مسائل برای شما درونی شود، توانایی پیش بینی مسائل و آمادگی مواجهه با آن ها را به دست خواهید آورد.

اگر می خواهید نتایج تان تغییر کند، این شما هستید که نخست باید تغییر کنید. در سال های اولیه ی شروع فعالیت ام، امیدوار بودم که سیاست های دولت تغییر کند، قوانین مالیاتی عوض شوند، وضعیت اقتصادی بهتر شود و یا رئیس ام سخاوتمندتر شود! من آرزو داشتم همه چیز عوض شود! ولی مربی ام گفت: ((برای اینکه نتایج مطلوبی داشته باشی، این تو هستی که باید تغییر کنی. نخواه که مسائل آسان تر شوند، تلاش که تو توانمندتر شوی.)) این موضوع، یکی از درس های بزرگ زندگی من شد. ((نخواه که مسائل آسان تر شوند و مشکلات کمتری داشته باشی، بلکه تلاش کن که تو توانمندتر شوی و مهارت های بیشتری کسب کنی!)) هیچ گاه نخواهید چالش های کمتری داشته باشید، بلکه خرد و آگاهی بیشتری پیدا کنید. همواره آماده ی رویارویی با چالش ها باشید، زیرا بدون آنها، هرگز رشد نخواهید کرد. بدون دست و پنجه نرم کردن با این چالش ها، هرگز ثروتمند نمی شوید. درک چالش ها، کلید وسعت دادن آگاهی و خرد شماست تا بتوانید بر آن ها چیره شوید.

سخن آخر این که باور داشته باشید: ((انسان قادر به انجام کارهای شگفت انگیزی ست؛ به شرط آنکه از اتفاقات آینده، نهراسد!))

ادامه در قسمت بعدی مطالب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Buy cialis
پنجشنبه 15 آذر 1397 03:21 ب.ظ

Beneficial tips. Appreciate it!
acquistare cialis internet we like it safe cheap cialis cialis australian price venta cialis en espaa cialis purchasing best generic drugs cialis miglior cialis generico cialis for sale in europa ou acheter du cialis pas cher cialis daily dose generic
buy cialis us pharmacy
چهارشنبه 14 آذر 1397 07:28 ب.ظ

Nicely put, Many thanks.
cialis lowest price cialis 30 day sample buying cialis on internet wow cialis 20 buy cialis online deutschland cialis online cialis online nederland cialis 5 mg scheda tecnica achat cialis en suisse weblink price cialis
Cialis 20 mg
چهارشنبه 14 آذر 1397 05:42 ق.ظ

With thanks. Very good stuff.
cialis coupon ou acheter du cialis pas cher cialis with 2 days delivery cialis free trial miglior cialis generico cialis tadalafil online wow cialis tadalafil 100mg preis cialis 20mg schweiz where cheapest cialis cialis en 24 hora
buy cheap cialis in canada
سه شنبه 13 آذر 1397 06:26 ب.ظ

This is nicely expressed. !
buy brand cialis cheap dose size of cialis non 5 mg cialis generici prezzo cialis a buon mercato cialis purchasing cialis alternative cialis 5 mg funziona cialis farmacias guadalajara generic cialis in vietnam cialis canada on line
buy cheap cialis on line
سه شنبه 13 آذر 1397 07:16 ق.ظ

Thanks a lot, A lot of information!

cialis dose 30mg costo in farmacia cialis buy cialis online nz comprar cialis navarr prezzo cialis a buon mercato can i take cialis and ecstasy cialis dosage cialis online holland generic cialis at the pharmacy brand cialis generic
Cialis pills
دوشنبه 12 آذر 1397 07:17 ب.ظ

You actually revealed that superbly.
cialis 05 cuanto cuesta cialis yaho purchasing cialis on the internet cialis generico in farmacia cialis 10mg prix pharmaci i recommend cialis generico cialis efficacit cialis sale online buying cialis overnight cialis generique
buy cheap cialis in canada
دوشنبه 12 آذر 1397 06:55 ق.ظ

Fantastic content, Thanks.
we like it safe cheap cialis cialis herbs enter site very cheap cialis miglior cialis generico click here take cialis buy generic cialis cialis 10 doctissimo cialis generico postepay il cialis quanto costa price cialis per pill
buy tadalafil pills
یکشنبه 11 آذر 1397 06:49 ب.ظ

You actually mentioned it very well!
cialis daily buy online cialis 5mg cialis tadalafil tadalafil 10 mg ou acheter du cialis pas cher can i take cialis and ecstasy where to buy cialis in ontario cialis canadian drugs cialis australian price generic cialis tadalafil
buy generic cialis online
شنبه 10 آذر 1397 07:10 ب.ظ

Thanks a lot, Ample write ups!

prescription doctor cialis prezzo di cialis in bulgaria only here cialis pills cialis farmacias guadalajara cialis 5 mg we choice cialis uk cialis coupons cialis 5 mg schweiz the best site cialis tablets cialis generico
buy cialis us pharmacy
شنبه 10 آذر 1397 06:04 ق.ظ

Seriously lots of helpful data.
generic cialis in vietnam price cialis best cialis 5 mg para diabeticos wow look it cialis mexico cialis 5 mg funziona cialis without a doctor's prescription canadian discount cialis cialis flussig cialis sicuro in linea cialis for sale in europa
Cialis generic
جمعه 9 آذر 1397 06:47 ب.ظ

Thanks a lot. Loads of advice!

miglior cialis generico tarif cialis france cialis bula no prescription cialis cheap tarif cialis france canadian cialis cialis 5 mg scheda tecnica cialis patent expiration cialis 5 mg schweiz when will generic cialis be available
Cialis pills
پنجشنبه 8 آذر 1397 07:46 ب.ظ

Nicely put. Thanks!
price cialis best cialis et insomni cialis daily new zealand cialis generisches kanada cialis uk cialis baratos compran uk click here take cialis generic cialis free generic cialis buy cialis online
buy tadalafil pills
پنجشنبه 8 آذر 1397 08:03 ق.ظ

You actually mentioned that effectively!
we choice cialis uk tadalafil 20 mg 5 mg cialis coupon printable buy cialis online legal prices for cialis 50mg cialis rezeptfrei sterreich enter site very cheap cialis achat cialis en suisse generic low dose cialis tadalafil 20 mg
buy cheap cialis coupon
چهارشنبه 7 آذر 1397 07:10 ب.ظ

You actually explained it really well!
buy cheap cialis in uk click here cialis daily uk effetti del cialis cialis professional yohimbe cialis dosage cialis 20 mg best price price cialis wal mart pharmacy comprar cialis 10 espa241a walgreens price for cialis sublingual cialis online
buy cialis online no prescription
چهارشنبه 7 آذر 1397 07:29 ق.ظ

Amazing information. Regards.
walgreens price for cialis cialis diario compra cialis en 24 hora achat cialis en itali cialis australia org cialis online nederland the best choice cialis woman interactions for cialis tadalafil 10 mg cialis 100 mg 30 tablet
buy tadalafil online
چهارشنبه 11 مهر 1397 05:02 ق.ظ

You've made the point.
cialis arginine interactio prescription doctor cialis we use it 50 mg cialis dose cialis 5 mg effetti collateral generic cialis soft gels cialis prices callus cialis 30 day sample viagra vs cialis vs levitra cialis generico en mexico
buy tadalafil no prescription
دوشنبه 9 مهر 1397 03:55 ق.ظ

Very good posts. Appreciate it!
generic cialis 20mg tablets cialis authentique suisse only best offers 100mg cialis get cheap cialis cialis prices in england cialis generisches kanada prezzo di cialis in bulgaria cialis italia gratis we recommend cialis best buy cialis for bph
canadian pharcharmy online
یکشنبه 1 مهر 1397 06:15 ق.ظ

Whoa lots of awesome material.
drugstore online shopping canadian pharmaceuticals nafta canada rx canadian pharmacies-24h cialis from canada canada pharmacies canadian pharcharmy online canadian prescriptions online serc 24 mg prescription drugs without prior prescription canadian pharmacies without an rx
viagraky.com
چهارشنبه 28 شهریور 1397 02:54 ق.ظ

This is nicely said. !
cilas weblink price cialis free generic cialis generic cialis review uk cialis generika in deutschland kaufen buy online cialis 5mg chinese cialis 50 mg enter site 20 mg cialis cost cialis name brand cheap cialis coupon
viagraessale.com
پنجشنبه 15 شهریور 1397 06:54 ب.ظ

Really lots of useful advice.
cialis generika we choice cialis pfizer india cialis online napol cialis online deutschland generic cialis canadian cialis venta cialis en espaa cialis farmacias guadalajara walgreens price for cialis cialis kaufen bankberweisung
drugs for sale in uk
چهارشنبه 14 شهریور 1397 10:46 ق.ظ

Many thanks, I value this.
canadian cialis canadian drugstore canadianpharmacy buy viagra online usa best canadian pharmacy canadian cialis canada pharmacies account buy viagrow pro canadian prescriptions online canada medications cheap
where can i purchase viagra online
سه شنبه 13 شهریور 1397 01:38 ب.ظ

Amazing loads of helpful info.
buy viagra online overnight how do i order viagra order viagra online usa where can i order viagra online cheap sildenafil uk how to buy viagra online without prescription online order for viagra safest place to buy viagra buy price viagra where can i buy viagra without prescription
eddrugsgeneric.com
دوشنبه 12 شهریور 1397 11:04 ق.ظ

Kudos! A good amount of write ups.

free cialis comprar cialis 10 espa241a cialis generico postepay cialis italia gratis cialis free trial generic cialis 20mg tablets enter site 20 mg cialis cost cialis generico postepay miglior cialis generico tadalafil 5mg
viabiovit.com/viagra-buy-viagra.html
سه شنبه 23 مرداد 1397 07:27 ق.ظ

You actually suggested this fantastically.
buy viagra safest place to buy viagra online how to get viagra prescription online cheap online pharmacy uk sildenafil sildenafil where can you purchase viagra where can i purchase viagra online rx viagra online how to safely buy viagra online buy viagra tablets online
babecolate.com/best-site-to-buy-viagra-or-cialis.html
دوشنبه 22 مرداد 1397 11:04 ب.ظ

You actually explained that exceptionally well!
cialis daily dose generic viagra cialis levitra tadalafil cialis efficacit pastillas cialis y alcoho tadalafil 5mg cialis online preis cialis 20mg schweiz 5 mg cialis coupon printable generic cialis with dapoxetine
Cialis pills
دوشنبه 7 خرداد 1397 11:24 ق.ظ

Thank you. Terrific information!
price cialis best best generic drugs cialis compare prices cialis uk buying brand cialis online cialis generic tadalafil buy online cialis cialis 5 mg schweiz prices for cialis 50mg click here to buy cialis generic cialis in vietnam
Viagra 5 mg
چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 07:03 ق.ظ

Kudos. Quite a lot of write ups.

natural viagra how to purchase viagra viagra order online how can i order viagra online buy viagra no prescription online how to get viagra with prescription how to buy viagra without seeing a doctor safest place to buy viagra online where can i order viagra online best site to buy viagra
Cialis 20 mg
شنبه 18 فروردین 1397 04:32 ب.ظ

You definitely made your point!
buy cialis online cheapest cialis uk next day cialis 5 mg cialis sicuro in linea cialis 5 mg effetti collateral tadalafil 10 mg warnings for cialis chinese cialis 50 mg ou acheter du cialis pas cher cialis reviews
Cialis online
پنجشنبه 2 فروردین 1397 07:22 ق.ظ

Lovely stuff, Thank you.
cialis et insomni cialis generico in farmacia cialis et insomni preis cialis 20mg schweiz cialis dosage ou trouver cialis sur le net cialis professional yohimbe cialis online deutschland cialis 5 mg funziona order cialis from india
foot complaints
شنبه 18 شهریور 1396 04:41 ق.ظ
Remarkable things here. I'm very satisfied to see your
post. Thanks a lot and I am having a look ahead to touch you.
Will you kindly drop me a e-mail?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
لینک خبرگزاریهای مفید
پخش زنده تلویزیونی
خبرگزاری،روزنامه بایک کلیک

آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :


Admin Logo
themebox Logo
PageRank Checker